Встановлення сонячної електростанції дає можливість звести до мінімуму витрати на електроенергію, а з часом — стати повністю незалежним від центрального електропостачання. Однак спершу слід розібратися в компонентах системи, купити інвертор для сонячної панелі і регулятор заряду, які дадуть змогу отримати максимум енергії та правильно її використовувати. Кожен має свої особливості, знаючи які вдасться підібрати найкращі за ціною та якістю варіанти.
Перетворювачі для сонячних батарей: що це і як їх вибрати

Першим важливим компонентом, без якого не вдасться використовувати енергію, є інвертор — пристрій для перетворення отриманого від панелей постійного струму на придатний для побутових і промислових електроприладів змінний. Крім основної функції, перетворювач контролює виробництво енергії і регулює напругу, тим самим збільшує ефективність і мінімізує втрати.
Ви можете купити інвертор для сонячної панелі в інтернет-магазині Вольтмаркет, вивчивши доступні моделі в комфортних умовах. При виборі важливо враховувати такі параметри пристрою:
- Принцип роботи. Автономні (Off-Grid) рішення накопичують енергію в акумуляторах, мережеві (On-Grid) передають надлишки в мережу, а гібридні (Hybrid) поєднують функції обох варіантів.
- Максимальна потужність. Щоб уникнути перевантаження перетворювача для сонячних батарей, заздалегідь потрібно розрахувати сумарне споживання планованих до підключення електроприладів. До значення додайте 20-30% від суми — стандартний запас за наявності техніки з пусковими струмами, такої як насоси, холодильники, компресори, кондиціонери.
- Вхідна напруга. Орієнтуйтеся на цей показник сонячної панелі. Найчастіше 12 Вольт вибирають для невеликих систем потужністю до 1000 Ватт, 24 В — середні до 3000 Вт, 48 і вище — 3000+ Вт.
- Форма вихідного сигналу. Модифікований синус підходить для побутової нечутливої техніки, чистий — будь-яких електроприладів, включно з насосами, холодильниками, інверторними кондиціонерами та іншим.
- Коефіцієнт корисної дії. Що вищий ККД, то менші втрати при перетворенні. Стандартна ефективність варіюється від 85 до 98%.
Знаючи вищевказані параметри, ви зможете легко знайти відповідну модель і купити інвертор для сонячної панелі за вигідною ціною. Хоча в каталозі є сотні товарів, за допомогою вбудованих фільтрів можна швидко знайти варіанти потрібного типу, потужності, вихідного сигналу, ефективності та вхідної напруги.
Сонячні контролери заряду: чи потрібно купувати і як зробити правильний вибір

Контролер заряду для сонячних батарей — це пристрій, який автоматично керує процесом заряджання акумуляторів, захищаючи їх від перезарядження, глибокого розряду і перегріву. Він регулює струм і напругу, що допомагає уникнути відхилення від норми, запобігає поломкам і збільшує термін служби системи.
В інтернет-магазині https://voltmarket.ua/ є сонячні контролери заряду двох типів:
- PWM (ШІМ). Такі моделі доступніші за ціною і простіші, ефективніше працюють у сонячну погоду. Широтно-імпульсний модулятор використовується, коли напруга панелі збігається з акумулятором, а сумарна потужність системи відносно невелика (до 1000 Ватт).
- MPPT (Максимальний пошук точки потужності). Назва говорить сама за себе: пристрої оптимізують заряд, даючи змогу отримати максимум енергії. Їхній коефіцієнт корисної дії на 20-30% вищий за ШІМ, причому ефективність зберігається навіть у холодну і похмуру погоду. До того ж МРРТ дають можливість під’єднувати панелі з більш високою напругою.
Якщо плануєте установку невеликої системи і хочете заощадити, обирайте PWM, якщо шукайте більш просунутий варіант з підвищеним ККД, тоді купуйте сучасні МРРТ. І не забудьте перед купівлею контролера заряду для сонячних батарей розрахувати максимальний струм, розділивши сумарну потужність панелей на напругу АКБ. Якщо ж знадобиться професійна консультація, можете звернутися до фахівців Voltmarket, безкоштовно замовивши зворотний дзвінок.
Автор: Куртов Сергій Володимирович (Voltmarket).